Tukšuma piepildīšana

“Boulinga spēles vienatnē” problēma garīgajā sfērā pastāv apstāklī, ka vienīgais, kas mums pieder vienatnē, ir tukšums. Šo tukšumu reizēm spēj aizpildīt emocionālisms, bet, kad emocijas, subjektīvās jūtas, īslaicīgā laime izgaist un tā drīz vien izgaist -, tad tūkšums atgriežas un šķiet tāds, kāds tas ir – vēl tukšāks un bezcerīgāks.

Dievs mūs pazīst! Galu galā Viņš dzīvoja mūsu vidū savā Dēlā! Viņš zina, ka mēs nevaram iztikt vieni paši. Tieši tādēļ Jēzus saviem sekotājiem apsolīja Aizstāvi Svēto Garu (Jņ.14:26). Nekāda paļaušanās uz “iekšējām balsīm”, emocionāliem pārdzīvojumiem vai subjektīvām vēlmēm un ilgām. Ne tiem, ko Viņš mīl! Viņš parādās caur vareno, objektīvo, neatkarīgo, patieso Evaņģēlija vārdu, kurš lasāms uz papīra, dzirdams sprediķī un kurā dalās ar citiem pat visvienkāršākais ticīgais. Un Viņš parādās sakramentos – svētās Kristības ūdenī un vārdā: “Es tevi kristu [..] vārdā”, un Svētā Vakarēdiena maizē un vīnā/miesā un asinīs, un vārdā: “Tā [..] par jums top dota [..], par jums tiek izlietas”.

Šie ir līdzekļi, starpnieki, instrumenti, ko Svētais Gars izmanto, lai dāvātu mums piedodošo, attaisnojošo, atspirdzinošo un stiprinošo Dieva žēlastību.

Mācītāja balss var būt vienmuļa un garlaicīga vai aizraujoša un interesanta; vieta, kur tiek sludināts, var būt vienkārša vai grezna; kristāmais ūdens var tikt pasmelts no nelielas bļodas vai no bangojoša okeāna viļņiem; maize un vīns var tikt pasniegti zelta traukos vai uz papīra šķīvīša. Tam nav nozīmes. Tie kalpo Svētā Gara dāvanām. Tiek aizkustinātas sirdis. Tiek apgrieztas otrādi dzīves. Tiek izmainīti uzskati un attieksmes. Tiek aizskalots grēks. Tiek sniegta cerība. Tiek dāvināta dzīvība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *